Etykiety

poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Marcel Grateau / Marcel Waving


        Marcel Grateau - znany fryzjer, swą sławę zawdzięcza wynalezieniu żelazka do ondulacji i wyciskania fal. Na pewno każdy z Was wielokrotnie na filmach i starych zdjęciach widział te charakterystyczne, misternie ułożone fale...


      Marcel Greateau urodził 18 października 1852 roku we Francji. Przez wiele lat był zatrudniony jako fryzjer w niewielkim salonie, gdzie zdobywał doświadczenie.  Po ukończeniu 18 roku życia, młody fryzjer wyjechał do Paryża. Po 2 latach tułania się po cuchych salonach, postanowił wreszcie założyć własny na Monmartre. W tym czasie przyglądał się uważnie włosom swojej matki. Zauważył on symetryczne fale na czubku jej głowy i postanowił odtworzyć je na niższych partiach włosów. Technika ta polegała na obracaniu żelazek do włosów, które były pierwowzorem lokówki. W 1875 roku, do salonu Marcela zawitał uporczywy klient ze sztywnymi włosami. Marzyły mu się fale.... Marcel dał się namówić i wypróbował swoją metodę na tak niepodatnych na układanie włosach. Efekt przeszedł oczekiwania obu mężczyzn. Nie dośc, że fale wyszły piękne, to do tego utrzymywały się kilka tygodni. Tak to właśnie Marcel Grateau stał się słynnym fryzjerem i do dziś mówi się o falach Marcela.

To słynne nożyczki do układania fal:I kilka zdjęć słynnego fryzjera oraz jego fal...

 
Jest bardzo łatwy domowy sposób układania takich fal. Jeśli nie mamy czasu, a szybko chcemy uzyskać efekt, możemy wykorzystać zwykłą prostownicę. Wystarczy ją odpowiednio przesuwać po włosach, wyginając raz w jedna, raz w drugą stronę. Efekt jest mniej więcej taki...chociaż to już wymęczone, spłaszczone włosy po całym wietrznym dniu....;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz