Etykiety

niedziela, 26 lutego 2012

W bólu i chorobie, robię zdjęcia sobie...

....i dlatego właśnie ucieło mi głowę:) Przedstawiam Wam dzisiaj typowy look w stylu lat 40-tych, prosta spódnica z wysokim stanem, wąska w talii, no i obowiązkowe pończochy nylonowe ze szwem:)  O nylonach rozpisywać się nie będę. Wyczerpujące informacje na ten temat znajdziecie u naszej polskiej królowej nylonów- Wanilianny. Link do posta: http://wanilianna.blogspot.com/2011/06/o-nylonach-sow-wiecej-niz-kilka.html
       Wyobrażcie sobie, że w latach 40-tych produkcja ubrań była pod bardzo ścisłym nadzorem. Powstały specjalne reguły o nazwie CC41. Ograniczona była ilość guzików w ubraniu, kieszenie mogły być tylko 2, tylko 4m szwy i najlepiej jak najmniej elementów dekoracyjnych.
       W czasie wojny nylon wykorzystywany był do produkcji spadochronów i innych militarnych materiałów, dlatego kobiety zmuszane były do oddawania swoich pończoch. Ograniczony dostęp do nylonów nie położył kresu ich popularności. Przez ten ciężki okres kobiety radziły sobie wykonując specjalny makijaż nóg w formie szwu wzdłuż nogi.

spódnica - no name (second hand) 
buty - F&F                                   
torebka - second hand                   
broszka wisienki - hand made (filc)

3 komentarze:

  1. Ślicznie pończochy i śliczna spódnica :) Bardzo elegancki zestaw

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna spódniczka i jakie apetyczne wisienki :)

    OdpowiedzUsuń