Etykiety

sobota, 25 lutego 2012

Makijaż z lat 50-tych

       Lata 50-te, okres powojenny, pozwolił na relaks, elegancję, szyk. Tutaj można było bardziej eksperymentować z makijażem i strojem. Jasne cery pozostały, a może nawet były jeszcze bardziej świetliste niż w latach 40-tych, ze względu na duży wpływ filmów z Hollywood. Brwi jeszcze bardziej naturalne, grubsze. Usta też pozostały czerwone. ( Firma Besame produkuje pomadki w kolorach modnych właśnie w tamtych  latach)
       Kreska na powiece była grubsza, mocniejsza, bardziej wygięta do góry. Powieki zaznaczane były cieniami, często w odcieniach błękitu i turkusu. Pod łukiem brwiowym malowano skórę jasnym cieniem, który pięknie wydobywał i podkreślał kształt lini brwi. Niezwykle modne stały się wówczas kocie okulary.
       Manicure half moon był tutaj już trochę mniej popularny, często paznokcie pokrywano lakierem w całości. Zrezygnowano też z fikuśnych kolorów lakierów na rzecz czerwieni i różu.
        Zapomniałam też dodać, że zarówno w latach 40-tych i 50-tych (a zwłaszcza 50-tych) na topie było podkreślanie oczu za pomocą sztucznych rzęs:)

1 komentarz: