Etykiety

sobota, 25 lutego 2012

Makijaż w stylu lat 40-tych

       Makijaż z lat 40-tych jest najbardziej popularny wśród naszych współczesnych pin-up i pasjonatów stylu vintage oraz rockabilly.
       To były czasy wojny, kiedy kobiety nie miały czasu na dbanie o wygląd. Liczyła sie wtedy naturalność. Podkreślane były głównie usta czerwoną szminką i rzęsy, na wieczór bardziej dbano o brwi i kreski na powiekach. Sposób malowania twarzy był dość nietypowy, bo najpierw twarz pokrywano fluidem/kremem w odcieniu ciemniejszym i cieplejszym od naturalnego, potem zaś makijaż wykańczany był pudrem jaśniejszym od naturalnego odcienia cery.
       Cienie do powiek w latach 40-tych praktycznie nie były wykorzystywane, ewentualnie na wieczó,r ale tylko w neutralnych barwach, szarościach, brązach mocno roztartych, by były prawie niewidoczne. Czytałam też gdzieś kiedyś, że kobiety smarowały powieki wazeliną.
       Brwi były już grubsze i naturalniejsze, niż w latach 30-tych, kiedy to zaznaczano je cienką linia kredki, bądź w ogóle je golono.
       Usta oczywiście obowiązkowo czerwone...różne odcienie czerwieni: z dodatkiem pomarańczu, wiśni, koralu, różu.
       No i przyszedł czas na paznokcie. Oczywiście obowiązkowo half moon. Większośc z nas od razu ma przed oczami czerwony lakier, otóż nie tylko ten odcień paznokci był wtedy popularny. Stosowano wtedy również kolor żółty, fioletowy i czarny.
       A to odcienie pomadek z tamtych lat:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz