Etykiety

piątek, 12 sierpnia 2011

Moja radosna twórczość..."Prawo do miłości"

       Wrzucam dziś jedną z moich prac. Na ogół nie będą one opisane żadnym komentarzem. Nie lubię opisywania sztuki. Maluję, rysuję po to, by nie pisać. Na początku będę umieszczać prace nie bardzo utrzymane w stylu vintage, czy pin-up, mam jednak nadzieję, że z czasem ulegnie to zmianie.


cienkopis, foto książki z netu, ps

Pin-up girls...

      W latach 40 XX wieku " otuchy" amerykańskim żołnierzom dodawały zdjęcia, plakaty i pocztówki  przedstawiające piękne panie o kobiecych kształtach. Pełne, roześmiane i podkreślone mocno czerwoną szminką usta, zalotne spojrzenia zaznaczone czarną kreską i sztucznymi rzęsami oraz dzięwczęce loczki zapierały dech w piersiach każdego mężczyzny. Plakaty takie przypinane były do ścian w pokojach żołnierzy, stąd też  i nazwa "pin-up" czyli "przypiąć, powiesić".
      Bardzo często w stylizacjach pin-upek pojawiał się styl marynarski, będący połączeniem bieli, niebieskiego i czerwieni. Dominujące były jednak rozkloszowane sukienki podkreślające talię o pięknych wzorach: kwiatkach, groszkach, paskach. Nie mogło też obyć się bez nylonowych pończoch ze szwem z tyłu i sexownych butów na wysokim obcasie.
      Przedstawiam Wam dzisiaj jedną z moich marynarskich stylizacji. Zamieszczam zdjęcia szczegółów, bo uwielbiam te cudowne kotwice na guzikach i kieszeniach:>


Sukienka- Margherita Pupazzo
Buty- Ryłko
Pasek- second hand
Apaszka- second hand
Torebka- second hand + moje przeróbki

Victory Rolls

      Victory rolls było najpopularniejszym uczesaniem tuż po II wojnie światowej.  Fryzura, której nazwa pochodzi od manewru lotniczego, była w Stanach Zjednoczonych manifestem patriotyzmu i radości z zakończonej wojny. W tamtych czasach wykonanie takich ruloników na głowie wymagało zdecydowanie więcej wysiłku niż w obecnych. Kobiety nie posiadały przenośnych suszarek i lokówek, w związku z czym musiały poświecić znacznie więcej czasu na stworzenie tej misternej fryzury. Przed snem układały włosy w małe loczki i podpinały wsuwkami. Rano utrwalone fale znacznie ułatwiały ułożenie victory Rolls. Po rozczesaniu włosów dzieliło się włosy na pasma, które formowało się w większe rulony i podpinało wsuwkami.

      Uczesanie to kochały gwiazdy wielkiego kina, takie jak:
 Rita Hayworth, Betty Grable… 
Współczesne gwiazdy także nie stronią od tego oryginalnego uczesania. Najbardziej znaną miłośniczką tej fryzury jest Dita von Teese.